Menu Zamknij


NASADY KOMINOWE

Nasady kominowe to elementy chroniące instalację przed wystąpieniem zakłóceń w przepływie powietrza wywiewanego z budynku. Znajdują zastosowanie w sytuacjach, gdy:

→ Istnieje ryzyko wystąpienia ciągu wstecznego, czyli ponownego napływania zużytego powietrza przez kratki wentylacyjne do pomieszczenia. Jedną z głównych przyczyn tego zjawiska są występujące silne wiatry, które cofają powietrze w kanałach wentylacyjnych. Dlatego na terenach wietrznych istnieje obowiązek stosowania nasad kominowych zabezpieczających przed odwróceniem ciągu. Dotyczy to zarówno przewodów wentylacyjnych, jak i dymowych oraz spalinowych.

→ Konieczne jest wspomożenie ciągu kominowego i usprawnienie usuwania zużytego powietrza.

→ Budynek otoczony jest wysokimi drzewami bądź budynkami,

→ Przewód wentylacyjny, dymowy lub spalinowy jest zbyt krótki i wąski,

→ Wylot komina usytuowany jest poniżej połaci dachu. Dodatkową funkcją nasad kominowych jest funkcja ochrona kanałów wentylacyjnych przed opadami śniegu oraz deszczu. Zabezpiecza również komin przed zagnieżdżaniem się w nim ptaków, a niekiedy stanowią także funkcję dekoracyjną komina. Oferowane przez nas produkty z tej kategorii to:

→ Daszki wentylacyjne,

→ Wywietrzaki cylindryczne,

→ Nawietrzaki,

→ Nasady kominowe Produkty dostępne są o wymiarach średnic 100mm-315mm. Wszystkie produkty wykonane są ze stali ocynkowanej.

Producentem wymienionych komponentów jest renomowana firma Darco.