Menu Zamknij


KLIMATYZATORY

Z każdym rokiem obserwujemy w Polsce wzrost letnich temperatur, które biją kolejne rekordy. Dlatego klimatyzacja staje się obowiązkowym wyposażeniem domu lub biura, pozwalając na przetrwanie tego gorącego okresu. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż klimatyzatora split, który zapewni nam przyjemny chłód. Klimatyzator split to dwie współpracujące jednostki:

→ Skraplacz montowany na zewnątrz budynku. Jego zadanie to usunięcie ciepłego powietrza z pomieszczenia poza budynek,

→ Parownik, który za pomocą wentylatora ochładza pomieszczenie.

Część zewnętrzna i wewnętrzna połączone są przewodami, którymi krąży freon, czyli czynnik chłodniczy. Warto zauważyć, że klimatyzatory split budowane i montowane są tak, aby głośno pracujące elementy znajdowały się na zewnątrz. Dzięki temu urządzenia znajdujące się w pomieszczeniu są ciche i nieuciążliwe. Obecnie klimatyzatory to nie tylko chłodzenie, ale również wielowymiarowy komfort dzięki:

→ Nawilżaniu,

→ Oczyszczaniu,

→ Jonizacji. Nowoczesnym rozwiązaniem jest również klimatyzator split z funkcją grzania, który przyjemnie ogrzeją pomieszczenie w jesienne wieczory.

Pamiętajmy o rozsądnej regulacji temperatury w pomieszczeniu. Obniżenie temperatury o 7 oC względem powietrza zewnętrznego to maksimum. Oferowane przez nas produkty z tej kategorii to:

→ Klimatyzatory ścienne split,

→ Klimatyzatory przenośne,

→ Pompki oraz syfony do skroplin,

→ Rury do skroplin PVC,

→ Atestowane rury chłodnicze miedziane,

→ Preparaty do dezynfekcji klimatyzacji,

→ Uszczelki okienne,

→ Elementy montażowe.